INSTRUKTOŘI

lektor první pomoci

Bc. Michaela Endrlová

zdravotnický záchranář

instruktor sebeobrany

První pomoci a přednemocniční urgentní medicíně se věnuji od roku 2002. Absolvovala jsem certifikované kurzy první pomoci, střední a vysokou zdravotnickou školu v oboru zdravotnický záchranář. Účastnila jsem se odborné stáže u záchranných jednotkek ve Švýcarsku a Itálii. Spoluzakládala jsem organizaci dobrovolných záchranářů. která funguje více než 10 let. Od roku 2013 pracuji na traumacentru a od roku 2016 ve výjezdových posádkách zdravotnické záchranné služby a na Fakultě zdravotnických studií jako externí lektor. Dosud jsem pořádala více jak 200 kurzů pro laiky i profesionální zdravotníky. Od roku 2016 se podílím na vzdělávání combat mediků AČR.

Sebeobraně, bojovým uměním a bojovým sportům se věnuji od roku 2004. Jsem držitelkou dvou licencí pro výuku sebeobrany a bojových umění - národní a mezinárodní licencí pro výuku sebeobrany a dvou černých pásů v různých stylech. Absolvovala jsem pravidelné tréninky, národní semináře a mezinárodní semináře. Ve výuce vycházím především z praxe zdravotnického záchranáře, který přichází do styku také s lidmi pod vlivem návykových látek. Mou specializací jsou kurzy sebeobrany pro děti a pro zdravotníky. Ve způsobu vedení výuky mám nejblíže k novějším sebeobranným systémům, jako je například Urban Combatives, Crazy Monkey Defense a krav maga (Shai Levi).

lektor první pomoci

Bc. Nikola Hušková

pedagog

instruktor první pomoci

Vzdělávacím aktivitám se věnuji od roku 2014, kdy jsem začala pracovat jako tajemník úřadu pro Červený kříž. Během mého působení v organizaci jsem prošla několika akreditovanými kurzy první pomoci a zdravotnického práva a komunikace a podílela se na organizaci vzdělávání členů i externích zákazníků. Také jsem pracovala se seniory, a to jak na úseku senior-dopravy, tak i jako zdravotnický dohled při aktivitách seniorů. V současné době, po dokončení vysokoškolských studií, pracuji jako pedagog a vychovatelka v dětském domově, organizuji volnočasový program, přípravu dětí do školy a řeším případné konflikty.

© 2016 - 2021 První pomoc & Sebeobrana. Všechna práva vyhrazena.